Untitled 1

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Nowy
    Ostrzeżenia
    0
    Model BlackBerry
    Passport
    BIS/BES
    BRAK
    BlackBerry OS
    X.X.X.XXXX

Question Blackberry Protect - zgubiony/skradziony BB Passport POMOC

witam. mój problem polega na tym, że zgubiłem/skradziono mi telefon BB Passport. Telefon miał uszkodzony zasięg i nie czytał kart sim. Wyłączyłem też usługę lokalizacji. Miałem włączoną usługę BB Protect. Na drugi dzień rano kiedy zorientowałem się, że nie mam telefonu od razu wszedłem na stronę BB Protect i zalogowałem się. Po zalogowaniu pokazało mi mój telefon i kilka opcji w tym: lokalizowanie telefonu, wyświetl wiadomość na ekranie, puść dzwonek w telefonie zablokuj telefon, wyczyść telefon i najważniejsza opcja dla mnie: oznacz jako skradziony. Tak jak wspomniałem wcześniej mój Passport miał wyłączoną usługę lokalizjacji, więc nie mogłem sprawdzić jego lokalizacji. Zrobiłem wszystkie opcje: wyświetl wiadomość, wyczyść telefon i zablokuj telefon. Przy każdej opcji wyskoczył mi napis: nie można połączyć się z telefonem, jeśli telefon zaloguje się do sieci bezprzewodowej automatycznie zostanie zablokowany i wyczyszczony. OKAY. Następnym krokiem było oznaczenie telefonu jako skradzionego. Nie zależy mi na tym, żeby odzyskać telefon. Chciałem, żeby moje dane były bezpieczne i wolałem jak zostaną usunięte. Zaznaczyłem opcję: OZNACZ TELEFON JAKO SKRADZIONY. I teraz najważniejsza kwestia. Czy jeśli telefon nie jest podłączony do sieci z powodu niedziałającej anteny w telefonie i braku sim i jeśli telefon jest wyłączony bo np. padła bateria to czy opcja protect: oznacz jako skradzione zadziała? Po wylogowaniu z komputera i wlogowaniu się jeszcze raz na BB Protect wszystkie opcje znikneły i pojawiła się mała ikona telefonu z czerwonym wyświetlaczem i wykrzyknikiem. Czy to oznacza, ze moje dane w telefonie zostały wyczyszczone? Dodam też, że nie miałem żadnej blokady ekranu. Wystarczy przesunąć palcem i odblokować telefon. Proszę o pomoc: najbardziej zależy mi na odpowiedzi co oznacza ikona telefonu z czerwonym wykrzyknikiem po włączeniu opcji oznacz jako skradzione na stronie blackberry protect i czy telefon musi być włączony i zalogowany do sieci gsm/wifi żeby opcja protect oznacz jako skradzione zadziałała?

PS. Co jeśli np ktoś znalazł/ukradł wyłączony telefon i go włączył? Telefon był bez karty sim i miał wyłączone wi fi. Czy jak ten ktoś włączy telefon to on normalnie się skonfiguruje i odpali? Będzie mógł przeglądać np moje konwersacje whatsapp/messenger i będzie miał dostęp do zdjęć i dokumentów lub maili? Pozdrawiam i liczę na odpowiedź bo nie mam pojęcia jak to funkcjonuje. Podobno protect aktywuje wszystkie opcje dopiero jak telefon połaczy się z siecią gsm lub wi fi a jak wspomniałem antena w telefonie była rozwalona i nie działała więc nie dawała sygnału gsm a wi fi miałem wyłączone. W takiej sytuacji chyba protect w ogóle nie zadziała i ten ktoś będzie mógł mi przetrzepać telefon do cna?

Zaawansowany Awatar Meszuge
    Ostrzeżenia
    0
    Model BlackBerry
    KeyOne
    BIS/BES
    BRAK
    BlackBerry OS
    Android

Domyślnie

Możliwe, że masz rację, ale ludzie kradną telefony raczej dla samego urządzenia, niż dla zawartych w nich informacji - chyba, że jesteś znanym politykiem, aktorem, celebrytą... Zmień hasła do kont pocztowych i poczty e-mail i... zapomnij o telefonie. Chyba, że zgubiłeś i ktoś jakoś Ci go odda.
    Pozdrowienia - Meszuge

z BB od 2010 Awatar Arczibald
    Ostrzeżenia
    0
    PIN
    2C4CBE93
    Model BlackBerry
    Passport K1 BBPriv
    BIS/BES
    kiedyś
    BlackBerry OS
    10.3.3.2031

Domyślnie

Gdy telefon zaloguje się do jakiejś sieci to uaktywni się tryb wymazywania oraz, te które zaznaczyłeś w Protect.
    Na wszelki wypadek zmień hasła do kont mailowych.
    Przypuszczam, że telefon posłuży jako dawca części.
    "Staraj się być mądrzejszym od innych, ale nie mów im tego"

Zaawansowany
    Ostrzeżenia
    0
    Model BlackBerry
    Q20
    BIS/BES
    BRAK
    BlackBerry OS
    X.X.X.XXXX

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Arczibald Zobacz posta
    Gdy telefon zaloguje się do jakiejś sieci to uaktywni się tryb wymazywania oraz, te które zaznaczyłeś w Protect.
    Na wszelki wypadek zmień hasła do kont mailowych.
    Przypuszczam, że telefon posłuży jako dawca części.
    Jeszcze z trzy lata temu i owszem ale teraz? Skoro możesz za grosze kupić działającego. Pewnie kogoś wygląd zainspirował i tyle.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Moderator Awatar topoll
    Ostrzeżenia
    0
    PIN
    -topol-
    Model BlackBerry
    SQW100-4/A5010
    BIS/BES
    BES BIS Play
    BlackBerry OS
    10.3.3.3057

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez wróżkazębuszka Zobacz posta
    Jeszcze z trzy lata temu i owszem ale teraz? Skoro możesz za grosze kupić działającego. Pewnie kogoś wygląd zainspirował i tyle.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Najprędzej został zgubiony.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka